X
X
Logo

Uygun Fiyatlı Soulchill Kristal yükleme kampanyası resmi satıcı bayi Açılmıştır

SEO Nasıl Kullanılır?

Hosting seçiminin önemi de gün geçtiçke artmaktadır. Pek çok site sahibi, hosting firmalarının satış politikaları gereği kullanım kolaylığı adı altında sunduğu kısıtlı paketler olan, panel içermeyen ve kullanım kısıtlaması bulunan paketlerden seçim yapmay

SEO çalışmasını yapabilmek için öncelikle bir web sitenizin olması gerekir.Web sitesi oluştururken domain (site adresi) ve hosting seçimi yapmalısınız. Seçilecek hosting ve domain yapısının SEO uyumlu ve uzun vadeli olması önemlidir. Domain ismi seçilirken dikkat edilmesi gereken en temel nokta ise sunacağınız hizmetleri kısa ve net bir şekilde anlatabiliyor olmasıdır. Bu sayede sitenize girecek müşteri umduğunu bulacak ya da sitenizde ilgisini çekecek bir hizmet yoksa sitenize girmeden farklı kanallara yönlenektir.

Hosting seçiminin önemi de gün geçtiçke artmaktadır. Pek çok site sahibi, hosting firmalarının satış politikaları gereği kullanım kolaylığı adı altında sunduğu kısıtlı paketler olan, panel içermeyen ve kullanım kısıtlaması bulunan paketlerden seçim yapmayı tercih eder. Teknik bilgi yetersizliğinden dolayı yanlış seçimler yapan web site sahipleri, ilerleyen yıllarda, paketinin sitenin gereksinimlerine yetmemesinden ötürü site yavaşlığı ve hatta siteye ulaşamama durumları ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bundan dolayı hosting seçimi yapılırken, alacağınız paketin ram, cpu, disk alanı ve trafik genişliğine dikkat edilmeli ve iyi bir fiyat analizi yapılmalıdır.Yapılan hatalardan biri de kısa süreli hosting ve domain kiralanmasından kaynaklanmasıdır.Şunu unutmayalımki Google, web sitenizin kiralama süresine ulaşabilmekte ve sitenize kiraladığınız süre üzerinden değer biçmektedir. En ideal süre 3 yıldır ancak bu bütçeye sahip değilseniz veya doğrudan projenize o seviyede güvenmiyorsanız, minimum 2 yıllık kiralama yapmanız, uzun vadede devam kararı vermeniz durumunda yükselmenize katkı sağlayacaktır.

Top