X
X
Logo

Uygun Fiyatlı Soulchill Kristal yükleme kampanyası resmi satıcı bayi Açılmıştır

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmekte olan SEO, web sitelerinin arama motoru algoritmaları çerçevesinde optimize edilmesi ile optimize edilen bu sayfaların SERP (arama motoru sonuç sayfaları) üzerinde daha iyi sıralamalar elde edilmesini hedefler.

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmekte olan SEO, web sitelerinin arama motoru algoritmaları çerçevesinde optimize edilmesi ile optimize edilen bu sayfaların SERP (arama motoru sonuç sayfaları) üzerinde daha iyi sıralamalar elde edilmesini hedefler. Temel olarak kullanıcı deneyimleri ve teknik unsurların analiz edilmesi sonucunda elde edilen veriler çerçevesinde yapılan.optimizasyonlar ile organik bir şekilde sıralama artışı ve trafik miktarında yükseliş elde etmesi sağlanmaktadır. Böylece web sitesi içerisinde sağlanan hizmetlerin ya da satılmakta olan ürünlerin ön plana çıkarılması, kuruluşların var olana hedeflerine daha çok yaklaşması sağlanacaktır.

Peki SEO Neden Önemlidir?

Arama motorları (google, yandex,bing vb.) içerisinde milyarlarca web sitesini barındıran dizinlere sahiptir. Bu nedenle arama motorları çok yüksek rekabete sahne olan bir platformlardır. Bu hedefler doğrultusunda kullanıcılara ulaşmak, istenilen satış rakamlarını elde etmek için bu platformda öne çıkmak gerekir. SEO çalışmaları da bu rekabet içerisinde yer almayı ve web sayfalarını hem kullanıcılar için hemde arama motoru algoritmaları için en iyi duruma getirerek SERP üzerinde yer alan rakiplerinizi geçmeyi hedefler.

Elde edilen verilere göre arama motorlarının ilk sayfasında yer alan web sitelerinin, toplam arama motoru trafiğinin %90 veya daha fazlasına sahip olduğu düşünülmektedir. Bu da web sitenizin SEO ile ilk sayfada yer almak ve hedeflere her zaman daha da yakın olmak anlamına gelir.

Top